Nowości ze świata robotyki #43
W dzisiejszych wiadomościach ożywimy inteligentne buty z 1986 roku. Spojrzymy na drona, który może zmienić kształt podczas lotu, następnie pokażemy wielofunkcyjny robot i gotowanie w nieco innym stylu.
Ze świata robotyki 17. 12. 2018
Puma ożywia swoje „inteligentne buty“ z roku 1986
Już na samym początku mamy dla Ciebie produkt, który mogliśmy sobie wymarzyć w Czechosłowacji 30 lat temu. Wyobraź sobie, że w 1986 roku były buty do biegania, które działały na zasadzie obecnych "bransoletek fitness". Po połączeniu z komputerem możesz zobaczyć na przykład przebieg, czas pracy i spalone kalorie. Za całym wynalazkiem stoi firma Puma, od której możesz teraz kupić te "siedmiomilowe buty". Jednak nie ma masowej produkcji, obecnie dostępnych jest tylko 86 par, które z pewnością zostaną odkurzone. Degustacja z XX wieku znajduje się w poniższym filmie.
Dron, który zmienia swój kształt w trakcie lotu
Czy kiedykolwiek napotkałeś kwadrokoptera, który mógłby rozciągnąć się przez "transformację" w trakcie lotu tam, gdzie te same wielkie samoloty z pewnością nie sięgną? Jeśli powiesz "nie", to znaczy, że jest to składany dron, za którym stoi grupa programistów z Zurich Technological University. Pomimo tego, jak kruchy może być kwadrokopter, po prostu " nie przytłoczy głowy". Posiada 4 niezależne silniki, które umożliwiają przekształcenie w kształt przypominający litery X, O, H, T.
Multifunkcyjny robot
To ślimak, kalmar czy wąż? Nie, panie i panowie. Mówimy o wielofunkcyjnym robocie Velox. Ten technologiczny kawałek raju jest jak robot hybrydowy. Nie ma problemu z bieganiem po lądzie lub wodzie. Aby uzyskać więcej informacji, zobaczcie wideo.
Gotowanie w stylu absolwenta elektrotechniki
Na koniec mamy dla ciebie coś dla relaksu. W rzeczywistości jest to bardziej degustacja. Dzięki facetowi o imieniu Luis, nawet największy anty-talent w świecie gastronomii będzie wyglądał jak szef kuchni Karol Okrasa. W przeciwieństwie do Okrasy - Luis używa nieco innych surowców. Cóż, nie mówiąc dalej nic, zdecyduj, czy wolisz połączenie płyty podstawowej, taśmy SMD i mikroprocesora z tradycyjnym gulaszem z sześcioma.
Żródła: PUMA, ETH Zürich, PES, ROBOY