Gepard robot oraz inne nowości ze świata robotyki
W nadchodzącym przeglądzie ze świata robotyki przygotowaliśmy dla Was robota klaszczącego od firmy Bye Bye World, następnie autonomiczny wózek o nazwie FuRo, robota psa Fotona, a na końcu pojawi się wyjątkowy gepard z MIT Technology Institute.
Ze świata robotyki 09. 07. 2018
Klaszczący robot w akcji
W dzisiejszych czasach już niewiele wynalazków nas zaskakuje, ale Japońscy wynalazcy nie będą podążać za standardami. Firma Bye Bye World stworzyła niezwykłego robota, który jest dosłownie "przyjaznym kumplem" dla całego społeczeństwa. Dzięki aplikacji mobilnej możesz zaprogramować robota tak, aby nie tylko pozdrawiał cię ulubioną frazą, ale także dodawał odwagi dziwacznymi oklaskami, które rozgrzewają serce i okrutnego weterana.
Autonomiczny wózek
Czy kiedykolwiek zapragnęliście aby to robot został Waszym lojalnym partnerem? FuRo (Future Robotics Technology Center) ujawniło nam swój autonomiczny pojazd, którym nie pogardziłby nawet mistrz Jedi z Gwiezdnych Wojen. Jego konstrukcja nieco przypomina futurystyczny motocykl, ale jego główną funkcją jest poświęcenie się jego właścicielowi. To urządzenie CanguRo jest zaprogramowane tak, aby podążało za tobą w przypadku zainteresowania, tak wiernie, jak pies towarzyszy swojemu właścicielowi.
Robot pies w akcji
Jesteś uczulony na sierść zwierzęcą, ale chcesz sprawić radość swoim dzieciom i przygarnąć czworonożnego przyjaciela? Może mamy dla ciebie alternatywę, która nie będzie taka włochata i przyjazna, ale z drugiej strony będzie całkiem wyjątkowa. Mówimy o robocie Photon, który może być programowany przez dzieci w wieku przedszkolnym, dzięki swobodnie dostępnej aplikacji na smartfona.
Gepard w wydaniu robota
Grupa programistów z MIT zapoznała nas z nowym robotycznym zwierzakiem. Teraz instytut technologiczny odkrył nam drapieżnego kota o nazwie Cheetah 3, i jak każdy dobry gepard jest niesamowicie szybki, ostry i wyjątkowo elastyczny. Ale nie powiedzieliśmy o najlepszym. Jego unikalną funkcją jest możliwość poruszania się w terenie bez kamery. Za pomocą czujników i algorytmu może on mapować swoje położenie i przesuwać się praktycznie jak niewidomy.
Źródła: byebyeworld.co.jp, furo.org, vimeo.com/photonrobot, news.mit.edu